293 HET HAAGSCHE BOSCH. oranje- en laurierboomen omgeven en sierlijk gedrapeerde tent van den Generaalde pyramidale naald in het midden van het veld der Maliebaan opgericht werd met meer dan 2000 glazen fraai verlicht; op het voetstuk naar de zijde van den Koekamp was een met Keizerskroon en zwaard getooide leeuw afgebeeld, daarboven een chas- sinet waarop voorkwam een Fransch soldaat en een Hollandsch matroos elkander de hand gevende om in een boot met de Hollandsche vlag versierd, te stappen; in het verschiet ziet men Neptunus aan de rotsen gekluisterd en eenige oorlogschepen, waaronder: „Marchons ensemble a l’affranchis'sement des raers". De zijde van het voet stuk naar den Haag gekeerd, voert wapentuigen en ander oorlogsmateriaal, met het cijfer des Konings en een „Vive le RoiOp het voetstuk naar de zijde der Officiers- en manschappen-tenten, ziet men een statigen adelaar, en daarboven op het chassinet de woorden: .les Soldats de l’Empereur des Francais a leur Général en chef, le Roi de Hollande, Grand Connetable de France". De zijde naar het Bosch vertoont krijgsgereedschappen voor den Zee dienst het chassinet het cijfer der Koningin, met de woorden: „Vive la Reine!" Boven de pyramide verhief zich een Adelaar met uitgestrekte vlerken en een Keizers kroon. Behalve de verlichte naald waren rondom de tenten en boomen smeerpotten geplaatst, die te samen met de andere verlichting vooral van den Koekamp een fraai gezicht opleverden. Op den 13e Juli heeft de Generaal Michaud daarop in zijn groote tent een luisterrijk bal en souper gegeven, bijgewoond door Hare Majesteiten, alle dignitarissen en dé' Opperofficieren van lijfgarde en garnizoen, en opge luisterd met dezelfde verlichting als op den 5. was ont stoken, nog vermeerderd met een eereboog en een door

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 474