297 HET HAAGSCHE BOSCH. en werd overgegaan, vorderde de inschrijvers nog driemaal meer. Een der inschrijvers, van der Kroft, was eindelijk bereid om bij wijze van proef met ééne kaveling te be ginnen, en zoo geraakte de zaak op streek en is deze schoone verbetering voor 13 af 14000.tot stand gebracht, behalve cle ruim 3000.kostende watermolen, welke thans door een zeer aardig onder klimop verborgen stoomgemaal is vervangen, waardoor liet boschwater op peil wordt gehouden, doch waardoor het eigenlijke doel van v. d. Spuy niet werd bereikt, die tevens eene geregelde doorstrooming had gewenscht. In meerdere opzichten had hij te kampen met wenschen en plannen die niet met zijn ontwerp strooktende heer Six van Oterleek wilde absoluut een waterval van een paar voet tusschen de beide groote vijvers hebbenhij droomde letterlijk van zijn cascade en zij kwam er, maar moest na een paar jaar toch weder worden weggeruimd. Eene andere wensch werd geuit door den Britschen Ambassadeurzij kwam tot uitvoering en strekt nog tot stichting van ieder wandelaar die den tweeden grooten vijver in de breedte wil overzienhet schoone boschgordijn tegenover den toeschouwer, het breede gazon en nog breeder water aan zijn voeten spreken voor den weidschen naam terras” aan die welving van het terrein geschonken. Ook het gelijkmatige vierkant, bekend onder den naam van Koekamp, waar tegenwoordig de herten en reeën zoo vroolijk huishouden, is in die dagen veel verfraaid, niet alleen door het planten van boomgroepen en het ophoogen van den glooienden bodem, maar mede door het vergraven van de rechtlijnige boschsloot tot eene slingerende water partij. die de boschwachterswoning omsluit en van de zijde van de Heerengracht den toegang tot het bosch zeer aan lokkelijk maakt. De Hoofdingang tot de Kerklaan is op

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 478