317 JONGE CHRISTIAAN HUYGENS. die kerk de Hi- over van voor van Zelem. .de H1’ van tung op 8 Juni 1895 een flink artikel over hem, met zijn portret. Zij wilde daarmede zijn 200en sterfdag in herinnering brengen. Jammer genoeg ging zij af op lexica en andere onnauw keurige biographieën, en verwarde 8 Juli met 8 Juni. Dwalen is echter menschelijken zelfs in ons land bleef men nog lang aan dien 8'-" Juni vasthouden, ook omdat onder een der portretten van Huygens dien datum wordt opgegeven. De bekende Schinkel echter, de Huygens-vereerder en Huygens-kenner in folio, had reeds voor lang aangetoond, dat op 8 Juli 1695 het overlijden van Christiaan Huygens had plaats gehad. We willen aan deze herinnering toevoegen, de officiëele data van het luiden over zijn begraven, het openen van het familiegraf en het ophangen van het wapen in de Groote of St. Jacobskerk te ’s-Gravenhage. Het zoogenaamde luiboekje van 1695 van leert ons daaromtrent het volgende Den 14?. July veerthien poosen Zelem. Gl. 45, 10 stuivers. Den 14e July een graff geopend Zelem. Gl 6, 0 stuivers. Den 14? July een wapen van den H'- Gl. 40, 0 stuivers. Ook omtrent den sterfdatum ven Constantijn, Christiaans broeder, heerseht nog eenige verwarring. In een genealogie, toegevoegd aan 's vaders Dagboek, wordt gezegd dat hij begraven werd den 2e|i Nov. 1697 het impostregister wijst 18 November aan als den dag voor het betalen van het recht, terwijl in het Luiboekje der Groote Kerk van 1697, de 19® November genoemd wordt voor het luiden, openen van het graf, en het ophangen van het wapen. R.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 500