319 DR HENDRIK VAN DEVENTER EN ZIJN GESLACHT. terrein verrees later Sionslust. Hoewel hij dus woningen aan de straat bezat, gaf hij er de voorkeur aan om een achter den weg gelegen huis te doen bouwen. Den 15 Februari 1706 bekende Cornells Everstein in Voorburg 300 wegens aangestelde gelden schuldig te zijn aan den heer Hendrik van Deventer, medicinae doctor, en verbond voor de schuld een huis en erf'. Achter doctor stond: „wonende in ’s Hage”doch het woord wonende is doorgehaald. Misschien was Van Deventer toen aan het verhuizen. In 1709 werden hem nogmaals een huis en erf, enz. aan de straat opgedragen, door slechts twee huizen van zijn laatst gekocht pand gescheiden. Zijn buurman Ary Teunisz Outshoorn had een acte van consent om zijn water over het erf te loozen. Onder de appenditiën van dit perceel behoorde een klein huisje aan het Buurlaantje. Ten zuiden daarvan stond nog een huisje, dat denzelfden dag aan Van Deventer werd opgedragen. Ook het huis van Outshoorn kwam in zijn bezit in 1724. In de acten der drie laatste opdrachten wordt hij gezegd, in Voorburg te wonen. Het perceel van Outshoorn werd in twee partijen be woond en was gedeeltelijk verhuurd. Van het westwaarts gelegen gedeelte en het tuintje was Thomas Rogé huurder voor f 55 ’sjaars en van de helft van het benedenste gedeelte van de schuur Jan van Dorp voor f 12 ’sjaars. De huren liepen nog tot 1 Mei 1724 en de penningen zou Van Deventer genieten sedert 1 November 1723. Den 12 December stierf Van Deventer. Zijn dood is in Voorburg aangegeven den 18, den dag der begrafenis. De erfgenamen verkochten den 17 Maart 1725 het leder, dat f 5245:5:8 opbracht, ..gelegen hebbende in de kuypen van de gemelte Doctor Hendrik van Deventer.” Tien dagen

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 502