320 DR HENDRIK VAN DEVENTER EN ZIJN GESLACHT. later kwamen meubelen en huisraad onder den hamer opbrengst ƒ814:1:Onder de koopers komen zijn schoon zonen Berlinkhoff en Vermaat dikwijls voor. Daarop werden de vaste goederen verkochtde oostelijke massa te samen voor 15,605 en de westelijke perceelen voor 3000. De laatste bij contract, opgedragen den 24 Juni 1735 aan Sr Francois Webeling, met twee gouden ducatons [ƒ28] tot speldengeld. Deze perceelen waren blijkbaar tot éen huis vereenigd, met de buursloot ten zuiden en de heere- straat ten noorden. De lezer merke op, dat heer est raat geen eigennaam is, maar beteekent: heereweg, weg van den heer, d. i. openbare weg. De nalatenschap in het geheel bedraagt: ƒ24,664:6:8. Bij de opdracht in 1726 en 1727 traden als transpor tanten op de heer Jacob Vermaat, in huwelijk hebbende juffrouw Maria Elisabeth van Deventer, voor de eene helft, en de voogden over Aletta Adriana Berlinkhoff, dochter van wijlen den heer Hendrik Berlinkhoff bij Anna van Deventer, voor de wederhelft. De voogden waren Vermaat en Sr Cornells Esgers, die meermalen als schepen van Voorburg voorkomt. In 1729 en 1730 traden op de heer Jacob Vermaat, weduwnaar en boedelliouder van juffrouw Maria Elizabeth van Deventer, die een dochter was van den heer Hendrik van Deventer, in leven medicinae doctor, voor de eene helft, en de heer Everhard van Campen, commies ter griffie van Hunne Hoog Mogenden wegens de provincie Holland, in huwelijk hebbende juffrouw Aletta Adriana Berlinkhoff, dochtersdochter van den gemelden heer Hendrik van Deventer, voor de wederhelft. In 1735 traden op de heeren Jacob Vermaat en Ever hard van Campen, commies ter griffie van H. H. M., wonende in Den Haag.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 503