321 DB HENDRIK VAN DEVENTER EN ZIJN GESLACHT. Van Deventer liet dus van de tien kinderen, die hij had gehad, er slechts éen na, nl. Maria Elisabeth, die als jongedochter in Voorburg daar den 9 Juni 1715 met Jacobus Vermate, jongman in Den Haag, was getrouwd. Zij stierf, zooals boven bleek, tusschen 1727 en 1729, kinderloos, want anders zouden, behalve haar weduw naar, ook kinderen bij de opdrachten van 1729 en vol gende jaren zijn opgetreden. Bijgevolg stamt de nakomelingschap van Van Deventer alleen af van zijn jongere kind Anna, wier dood reeds was aangegeven op den 15 September 1719 in Voorburg, waar zij den 25 Augustus 1709 is getrouwd met doctor Hendricus Berlinckhoff. Beiden waren toen jongelui in Voorburg. Henricus Barlinckhoff, Groninger, is den 10 Februari 1700 als theol. stud, aldaar ingeschreven. Den 19 December van dat jaar werd Joannes Barlinkhoff, ook Groninger, en zooals men zien zal een broeder van Henricus, er phil. stud. Hun geslacht was daar lang gevestigd. Nicolaus Barlinckhoff, Groninger, werd in 1651 theol. stud, te Utrecht en Hendrik Barlinckhoff, hopman des borger- licken regiments der stad Groningen, stierf den 18 Januari 1655. (De Navorscher 1881 bl. 379.) Van den voorburg- schen tak werd de naani, waarschijnlijk wegens de hol- landsche uitspraak, Berlinkhoff geschreven. Hendrik Berlinkhoff was ook geneesheer in Voorburg en aan hem heeft dus Van Deventer gelegenheid gehad, „de grondige kennisse en handgrepen om allerley quade gedaantens des lichaams te herstellen,” die hij voor zijn eigen kinderen als zijn naaste erfgenamen bewaarde, medetedeelen. Berlinkhoff kocht geen vast goed in Voorburg, maar hij ontfing er meermalen hypotheken voor geleend geld, 21

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 504