322 DR HENDRIK VAN DEVENTER EN ZIJN GESLACHT. te bewijzen, dat men interessen zullen drie legaten, be- vooral na den dood van zijn schoonvader. O. a. 800 op den 1 Mei 1724 een schuldbrief van Walingh Jacobsse van Veen, den 4 Mei 1742 voor het bedrag’ van de hoofdsom opgedragen door Cornelia Johanna van Oldersom, weduwe van den heer Hendrik Berlinkhoff aan Gerrit van der Speek, schepen in Voorburg. Met deze vrouw, toen jongedochter, was Hendrick Berlinckhoff, medicinae doctor, hertrouwd den 8 December 1721 te Voorburg, waar beiden woonden. Zijn dood is er aangegeven den 18 Maart 1726. Den juisten dag van zijn verscheiden en eenige andere bijzonderheden over hem en zijn geslacht leeren de volgende acten: Juffrouw Cornelia Johanna van Oldersom, weduwe van den heer Hendrik Berlinkhoff, en de heer Jacob Vermaat en Sr Cornells Esgers, als voogden over Aletta Adriana Berlinkhoff, samen erfgenamen van voornoemden heer Hendrik Berlinkhoff, gewoond hebbende en op den 12 Maart 1726 te Voorburg overleden, verklaren dat hun niet bekend is, dat hij meer goederen of effecten heeft nagelaten in de provincie Groningen dan een obligatie van f 600 kapitaal ten laste van den heer solliciteur Knipinga, en de interessen vervallen op de lijfrente te zijnen lijve staande, welk kapitaal en 1 worden geëmployeerd tot betaling van dragende samen f 900, door den heer Berlinkhoff gele gateerd aan drie personen te Groningen woonachtig. Kan deze acte gediend hebben om buiten een successiebelasting viel? Juffrouw Cornelia Johanna van Oldersom, [enz. als voren], maken machtig den heer Geert Johan Basse, wonende te Groningen, om aan den heer Elema, ge zworene van de stad Groningen en daar wonende, als voogd over Cornelis en Alegonda Berlinkhoff, kinderen

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 505