325 DR HENDRIK VAN DEVENTER BN ZIJN GESLACHT. Hij stierf in Den Haag aan verval van krachten den 31 Augustus 1783. De dood ter begrafenis werd daar aangegeven den 5 September, te Voorburg éen dag vroeger. Zijn vrouw was reeds in Februari 1767 overleden in Den Haag, waar de dood ter begrafenis, evenals te Voorburg, den 26 dier maand is ingeschreven. Hun drie dochters zijn door Mr P. van Meurs genoemd in De Navorscher van 1883, bl. 39 en 40, waar de vader bij vergissing Everhard Abraham wordt geheeten. Alleen de tweede dochter had nakomelingen. Dit is dus de derde maal, dat door een dochter Van Deventer’s geslacht werd voort gezet. Aan de mededeeling in De Navorscher worde nog gevoegd Anna Kornelia van Campen is den 9 April 1732 ge doopt in de Grroote kerk in Den Haag door Ds Pielat; getuige was Anna van Wormer, weduwe van Kornelis Esger(s), die, zooals we zagen, voogd harer moeder was geweest. Nadat haar man Nicolaus Stephanus Werdenier, predicant te Arnhem, wiens portret in olieverf bij den heer Van Meurs te Arnhem berust, in 1782 was ge storven, ging zij weder in Den Haag wonen, waar haar zoon Mr Everhard Dirk Werdenier in het volgende jaar advocaat werd. Zij stierf in Den Haag aan het water in de borst en de dood ter begrafenis is aangegeven te Rijswijk den 1 Maart 1794. Van haar kinderen was het wederom en nu voor de vierde maal, een dochter, die Van Deventer’s nakomelingschap in wezen hield, nl. An tonia Elisabeth Werdenier, getrouwd met Mr Peter var Meurs. Zij hadden talrijke afstammelingen, o. a. Mr Nicolaus Stephanus Theodoras Antonins van Meurs te Arnhem, vader van Mr P. van Meurs, adjunct-archivaris des Rijks in Den Haag, en bezitter hunner portretten in olieverf.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 508