332 O HET HAAGSCH VERDRAG VAK 1795. gebeurtenis door de Representanten van liet Fransch Ge- meenebest en die van onzen Staat eene prachtige maaltijd gehouden”. „Alles, zoo schreef de redactie verder, „weêrgahnt alhier van een vrolijk gejuich en vreugde schoten, terwijl alle weldenkenden elkander met dit voorval, waarvan het heil van geheel ons Vaderland ten vollen afhangt; op het hartelijkst geluk wenschen”. De belofte werd tevens gedaan om in een volgende Courant op de bijzonderheden terug te komen. Nu die belofte werd vervuldten volle zelfs vervuld, en om een klein staalt je te geven van het dwaze enthousiasme dier dagen, moge dienen een brokje uit de zeer toege juichte rede van den burger-representant Hahn ter ge legenheid van het niededeelen van het Tractaat van Alliancie, uitgesproken „Men houde in het oog onder welke omstandigheden, en op wat tijdstip het tractaat ontworpen en voltooid is. Een tijdstip, Burgers, zonder wedergade in onze Ge schiedenissen en waarvan ik God bid, dat onze vrije nakomelingen het ontweken gevaar eens met dankbaarheid zullen- vermelden. Immers, wij moesten handelen in den rampzaligen staat van verwarring, uitputting en verlamming, waarin het vorig bewind alle de zaken van het land heeft gelaten, en welken staat onze buiten en binnenlandsche vijanden en belagers steeds hebben trachten te verergeren, en reddeloos te niaaken. En met welke mogendheid moesten wij handelen Ja Repraesentantenhet was met de vrjje, met de edele Franschenmaar waren deze niet te gelijk het machtigste volk des aardbodems? Hadden ze niet een geducht heir midden onder ons Hong het niet enkel van hunnen wil af om ons geheel en al te bemeesteren Hadden zij niet in hunne moeilijke komst naar deze

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 515