340 i) Een afbeelding bestaat Turfmarkt door een jagei taris v. h. Gem. Mus. n°. HET JACHTSLOT TER HORST, ONDER WASSENAAR. Buysero. Pieter Post was de bouwmeester. Wat de hoofd- indeeling betreft vinden we in het tegenwoordige Paleis het oude huis van Meerman terug. Naastaangelegen, in het Korte Voorhout, was de niet minder Vorstelijke woning van den zeeheld Maarten Harpertsz. Tromp. Ook daarvan was Post de bouwmeester. Na den dood van den Admiraal, in 1653, verkocht zijne weduwe het huis aan Baron d’Avernas le Gras, van wien het overging in handen van zijn zoon Manuel Suasso. Bij dezen vertoefde tijdens zijn verblijf in den Haag Poniatowsky, die sedert 1764, onder den naam Stanislaus II, als laatste koning, het ongelukkige Polen regeerde. Na den dood van Baron Manuel Suasso werd dit huis het Hotel van verschillende Ambassadeurs van buiten- landsche hoven, onder wie de Markies de Verac, en in 1788 de Graaf de St. Priest. Het verblijf des laatsten duurde slechts kort, maar kenmerkte zich door enkele feiten. Zijne bedienden ondervonden telkens onaangenaamheden van het Haagsch gepeupel, omdat zij witte kokardes droegen op den livreihoed, en eenmaal brak er bijna een volslagen oproer uit, wijl diezelfde bedienden, eenige vrouwen uit het volk slagen hadden toegediend omdat zij voor het Hotel Oranjeliedjes hadden gezongen. Tot laat in den nacht duurde de beweging voort. Na de revolutie van 1795 onderging deze woning nog tal van wisselingen. Achtereenvolgens was zij militaire school, logement, badhuis, en eindelijk nam er zijn intrek de Keizerlijke Procureur-Generaal Jacquinot Pampelume,. van het Keizerlijk Gerechtshof in den Haag. van het verwonden van twee kinderen op de ‘r van dien Heer, op 6 Juli 1788 Zie den inven- 1341.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 523