342 Prins Frederik 1828 hadden successievelijk de schenkingen aan den vogel HET JACHTSLOT TEE HOEST, ONDEE WASSENAAB. de de Kasuariestraat was het terrein van Frankrijk”, thans ingenomen door de R. Kath. Kerk, eertijds de Kapel van dat Hof, wat den Boschkant betreft, en tot voor een paar jaren, de lokalen de Fransche legatie, wat de Kasuarie- der Kanselarij van straat aangaat. In 1782 werd het Fransche Hof geheel in den asch gelegd. De tegenwoordige toestand herinnert Phoenix. In het verpondingsregister van 1806, een plechtanker voor de topographische geschiedenis van den Haag in ’t begin dezer eeuw, worden voor de Paleizen van Prins Frederik, en het gebouw van het Provinciaal Gouverne ment van Zuid-Ho'lland genoemd Joh. Meerman, en de Raad van Marine. Sedert 1806 kwamen daarvoor in de plaats Zijne Majesteit Koning Willem I. voor het hoekhuis, Prins Frederik en het Gouvernement van Zuid-Holland. In 1826 en Dit huis had aan de achterzijde een grooten tuin, stallen en koetshuizen, uitkomende in de Kasuariestraat, eerder voor een gedeelte Sterlinxstraat genoemd, naar Pieter Sterlinx, die in die straat eigendommen bezat. De naam Kasuariestraat is niet altijd begrepen; men wist niet, dat de. Kasuaris van Prins Maurits, eene af beelding van dien struisvogel vindt men in den Atlas van het Gemeente-Museum, daar ter plaatse huisves ting vond. De tuin en de stallen kwamen in het bezit van Prins Frederik der Nederlanden. Het huis werd het Provinciaal Gouvernement onzer dagen. Het andere meer oostelijk gelegen gedeelte, aan Noordzijde van de Kasuariestraat was 1 het „Hof van

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 525