343 HET JACHTSLOT TE HOEST, ONDER WASSENAAR, plaats van Z. M. den Koning aan zijn veelbeminden Zoon Prins Frederik der Nederlanden.'’ Den 16en Mei had de tocht naar Wassenaar plaats. Door een honderdtal leden zoo dames als heeren werd gebruik gemaakt van de gelegenheid tot bezichtiging van de buitenpaleizen onder Wassenaar. Met een extra-stoomtram, waarin de Voorzitter der Vereeniging, daartoe bijgestaan door enkele jongere leden L ’t kort de geschiedenis der paleizen wordt gegeven, van een vroegeren bouw, voor den ingang van den Voorschoterweg, der Vereeniging gedrukte mededeelingen ronddeelde, waarin in ,J 1 1 1 1 1 1 1 1' versierd met twee afbeeldingen werden de bezoekers uit Den Haag het Huis ter Horst gebracht aan waar zij door den heer J. D. Dietz, waarnemend admi nistrateur der eigendommen van prinses Marie, werden ontvangen en rondgeleid. Eerst werd het jachtslot be zichtigd. dat het laatst in 1876 door den heer P. F. W. Mouton werd verbouwd, waarvan die Heer zijn ontwerp in de eetzaal had geëxposeerd, en dat uiterlijk, van be scheiden afmetingen, toch inwendig zeer veel beziens- waardigs te aanschouwen geefteene fraaie vestibule, met mozaïekvloer en eikenhouten zoldering, een klein salon met gebeeldhouwd eikenhout, gobelins en kostbaar porcelein, een slaapvertrek en eene bibliotheek, eene prachtige middenzaal met antieke eikenhouten meubels en antieke schouw, en eindelijk nog eene zaal, welke van het oude kasteel is overgebleven, en waarvan de zoldering vooral merkwaardig is. Na dit jachthuis bezien te hebben maakten de tochtge- nooten eene wandeling over het buitengoed Raephorst naar den Seringenberg, waarop een koepel, te bereiken langs een opgaand pad tusschen seringen en wilde rozen.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 526