344 de natuur en dezen HET JACHTSLOT TER HORST, ONDER WASSENAAR. Vooraf werden aan de dames, ten getale van ruim 60, bouquetten seringen aangeboden. Het uitzicht over duinen, velden en bosschen is hier aller bekoorlijkst, en de bloe mengeur verhoogt de waarde van dit plekje. Na in het oude huis „den Deyl” aan den Leidschen straatweg geluncht te hebben werd te tocht voortgezet naar het huis de Pauw aan de overzijde van Raephorst. Vooraf echter vond de president van die „Haghe,” gele genheid, eenige hartelijke woorden van dank uit te spreken aan de Prinses von Wied en te herinneren aan het zilveren huwelijksfeest, dat die Nederlandsche vorstin spoedig hoopt te vieren. Alle aanwezigen deelden in den wensch, dat de prinses met haar gemaal en kinderen nog lang vereenigd mogen blijven. Ook aan den heer Dietz bracht de Voorzitter dank, waarop die heer vriendelijk antwoordde. Op des Voorzitters initiatief werden door den eigenaar van den Ouden Deyl bouquetjes aan de dames uitge reikt, en waren de menu’s toepasselijk versierd. Het huis „de Pauw”een uitgestrekt buitenverblijf -- bevat betrekkelijk weinig kunstschatten, maar ligt aller gezelligst en vroolijk in eene prachtige natuur. Alle zalen en vertrekken zijn vol licht, en men heeft er heerlijke vergezichten over verschillende gedeelten van het park, door Petzold aangelegd en waarin de bezoekers langen tijd vertoefde om de uitkijkjes te zien, o. a. op den zoo- genaamden geheimzinnigen koepel op Backershagen. Dat prins Frederik met zijne familie gaarne op „de Pauw” ver toefde is wel te begrijpen, en hoe hij aan de zijnen gehecht was, blijkt wel uit de ommuring van twee kleinere „tuintjes” in het park, eens de speelplaats van zijne zonen, vroeg ontslapen prinsjes. Na hun dood was die plek den vader heilig voor zijn geheele leven. Na volop genoten te hebben van

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 527