347 HET JACHTSLOT TER HORST, ONDER WASSENAAR. Het jachtslot zelf heeft aan de voorzijde een ruim plein: ter rechterzijde daarvan is de boerderij gelegen. „Wij betreden eerst een voorzaal of vestibule, met mozaïkvloer en eikenhouten zoldering en bekleed met Delftsche tegelswaarop portretten van de prinsen van Oranje zijn geschilderd. Koperen schotelskannen en armblakers versieren de wanden. Tegenover den ingang leidt een glazen deur, met geschilderde wapens der provinciënnaar een klein salondat zijn licht door vensters in den achtergevel ontvangt. Dit fraaie vertrekje is beschoten met gebeeldhouwd eikenhout, waarboven gobelins zijn aangebracht en kostbaar porselein is geplaatst. Zoowel uit het salon als uit de vestibule leidt een met snijwerk versierde deur naar de zaaldie het middelste gedeelte van het huis inneemt eu twee vensters aan den voorgevel nevens de voordeur heeft. Ook hierevenals in de overige kamersvinden wij eikenhouten beschotwerk. Een behangsel van goudleer bedekt de wanden daarboven. De zolder is in vlakken afgedeelddie op blauwen grond het vergulde naamcijfer des prinsen dragen. Onder de antieke schouw zijn tegels gemetseld en oude koperen haardbenoodigheden geplaatst. Een koperen kroon hangt in het midden boven de eikenhouten tafel. Stoelen en kasten en spiegel, alles is antiek, en kostbaar porselein pronkt ook hier in overvloed. Nevens de zaal liggen twee kleinere vertrekken. Dat aan de voorzijde van het huis is een slaapkamermet ledikant en toiletwaarop de portretten van Willem Hendrik Friso en zijn gemalin in blauwe tegels. Het volledige ameublementwaaraan ook de koperen beddepan niet ontbreektis geheel uit „ouden tijd” afkomstig en ’t behangsel boven het beschot met figuren en landschappen beschilderd. Achter de slaapkamer ligt de „bibliotheek.” Hier zijn kleine, in

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 530