353 HET JACHTSLOT TEH HORST, ONDER WASSENAAR. met antieke meubelen en portretten, en een salon van Mevr, de prinses-moeder von Wied, met smaakvolle schrijftafel en sofa, naar Duitschen trant met klimop ontgroeid, Het salon der prinses is een heerlijk vertrek aantrekkelijk voor het uitzigt op den vijver en het ma jestueuze geboomte, waartusschen zich het torentje der R.K. kerk van Wassenaar vertoont. „De bekwame Petzold, die onder de leiding van geen minderen meester dan vorst Puckler Musk'au de kunst geleerd had, lusthoven aan te leggen; die in de parken van den hoogen Engelschen adel zijn talent en zijn’ smaak had geoefenddie de prachtvolle schepping van den zonderlingenmaar in menig opzicht merkwaardige!! Duitschen edelmanthans ook prins Frederiks eigendom had helpen voltooien, de bekwame Petzold heeft ook het terrein rondom het Huis de Pauw aangelegd. „Wij zagen reeds van den straatweg de trotsche boomgroepende breede grasperkende heerlijke bloem bedden. Wij merkten reeds langs de oprijlaanmenig statigen boom en naast het paleis de deftige beukenlaan op. Wij bewonderden reeds de schoone partijen, rondom den grooten, helderen vijver, en achter ’t paleis ontging ons de reusachtige kastanje nietwier tot den grond neerhangende takken een aanmerkelijke uitgebreidheid beslaan. Ook door de spiegelruiten van het huis lieten wij met welgevallen het oog weiden over den grootschen aanleg. Zetten wij onze tocht voort, dan worden wij overal door de schoonheid van het park verrast. De beukenlaan waarop ’s prinsen bijzondere kamer het uitzicht heeftmet witte vazen en zitbanken versierdleidt naar de Perkela” of „Prinsessetuin”, een vierkante ruimte in het hooge hout, een afgesloten bloementuin, van een terras met een begroeide „laube” omringd. Een koepel in Pompe- 23

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 536