354 HET JACHTSLOT TER HORST, ONDER WASSENAAR. jischen stijl, met cariatiden, beschilderde en vergulde tegels en marmeren vloer, wisselt het groen der klim planten af, evenals een kleine tempel, die een marmeren beeld overwelft. De rechte paden, die de bloemrijke bin nenruimte in regelmatige vakken verdeelende op gelijke afstanden geplaatste standers met varens en hangplanten zijn de offers, door de tegenwoordige tuinmanskunst ge bracht aan den veldwinnenden smaakom terug te keeren tot den FrÉnschen stijl uit het einde de 17e eeuw. Als enkele proeve bekleedt de „Perkela” een geenszins on waardige plaats.” Backekshagen grenst aan het huis de Pauw, en werd in 1846 door den Prins aangekocht. „Een donkere, kronkelende oprijlaan voert van het inrijhek tusschen hoog en vol houtgewas langs smalle schaduwrijke zijpaden, langs een uitgestrekte boschweide en een waterwerk, half tusschen het overhangend groen verborgen. Op een kunstmatige hoogte is een achtkantige koepel gebouwduit wiens vensters hijvoor wien de deur geopend wordt, wellicht een ruim uitzicht geniet. Wij, die aan den voet van den koepel blijven, vinden daar slechts één doorzigt op het bosch en op een breede, bruine laan daar beneden. Een ingezonken pad tusschen steile, met kloeke stammen bekroonde moskanten, leidt naar een grot aan den vijver, een liefelijk, rustig plekje, midden in het weelderig houtwaar de vogels zingen en fazanten hun zomervrijheid genieten, waar het zon licht op de lagere heesters gloeit en het donkere klimop zich om de zuilen van dezen plechtigen woudtempel slingert. „Op Backershagen was eertijds de hertenkamp, eer die naar Groot-Haesebroek verplaatst werd. Een uitgestrekt wild terreinmet kleine heuvels en dalendoor fraaie boomgroepen afgewisseld en van een waterloop door-

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 537