355 HET JACHTSLOT TER HORST, ONDER WASSENAAR. snedenbood daartoe een uitstekende gelegenheid, ’t Voormalige hertenhuisje in de groote weide is er nog van over, ’t Werd later niet tegeltjes van Delftsch aardewerk, met een antieken schoorsteen en ouderwetsche meubels voorzien en strekte voor de jonge prinses tot een geliefkoosde rustplaats, „Niet ver van hier ligt het heerenhuis te midden van een’ trotschen aanleg. Uitgestrektefrissche grasperken met prachtige lindeneiken en bruine beuken versierd rijk bloeiende rhododendrumbosschenlange donkere lanen, breede slingerpaden en rijwegen, dichte houtpartijen, waarin een doorzicht op Wassenaar is gespaardomringen het vriendelijkegrijs gepleisterde huiswaar eenmaal prins Hendriks weduwe haar verblijf hield. En tusschen statig houdtfier uit den groen bemosten of met bruine bladeren bedekten grond oprijzend, loopt in bevallige bochten de rijweg, die Backershagen aan de Pauw ver bindt. „Het huis van Backershagen ziet, even als dat van de Pauw, op den straatweg uit, en wie dien fraaien weg langs komt, heeft, als bij den zandigen zijweg naar Wassenaar voorbij is, geruimen tijd genot van de schoone boschpartijen op het eerwaardige buitengoed. Blijft ook veel achter de rasters voor zijn oog verborgen, de vier oude eiken aan den ingang en de breedgetakte linde bij de „belvedère” behoeven hem niet te ontgaan.” De Geheimzinnige Koepel wordt in de Veilings-condities van 7 Juni 1819 als volgt omschreven: Onderscheidene fraaije koepels zoo binnen de plaats als aan de weg, waaronder eene bijzonder uitmunt op een bergextra fraaij en in alle opzig'ten buitengewoon soiled met smaak en kunst gebouwd, en van alle com- moditeiten voorzienhebbende een allerverrukkelijkst

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 538