'357 HET JACHTSLOT TER HORST, ONDER WASSENAAR. 9 Deze, en volgende bylagen ontbreken in het Archief. Bed. „aedificabit, non procul Voorschota, Hurstum castrum, „defunctus anno forte millesimo ducentesimo vigesimo .quinto.” Alsmede Güiccardin, additions a la déscription des Pays-Bas, imprimé a Amsterdam1625in foliopag. 279, daar men, na de beschrijving van den Haag, vindt den oorsprong of opkomst van den huyse van Wassenaar, alwaar hy zegt „Le premier Seigneur qui porta le titre de Wassenaer „fut Philippelequel fit batir le chasteau prés de Voorburg, „(moet zijn Voorschoten,) et fut dit Horst.” En in zeker extract den 26 Mey 1633 door P. van Persyn getrokken uyt een geschreven Boukhoudende veertien bladeren, hem behandigt bij Joncker Greorge van Wassenaer Balliusoon van wylen Joncker Andries van Wassenaer, natuurlyke soon van den lesten Heer Jan van Wassenaar, dewelke seyde hetzelve bij een out pastoor van Wassenaer ingesteldt te zynen welk extract nog in original! word gevonden onder de papieren van ter Horst in het pakket gequoteert met de letter K.en hierachter copielyk gevoegd sub littera Aleest men „Primus Heros a Wassenaer Anno domini 1205 Pilippus „Adalivini Bataviae Rhenanae domini minimus natu filius. „Primus Heros ac dominus a Wassenaer (seu, ut olim, „primus Wasserheer) ob id quod Bataviae Rhenanae „domini ab omnibus Rhenum praeternavigantibus vecti- „gal exigerent, hac conditione, ut perpetuo in fide ac „clientela Burchgraviorum Leidensium permanerent, hic „nihil potius habuit, quam ut insigni aliqua arce aedificata „nomen suum a mortis injuria vindicaretarcem igitur in

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 540