362 HET JACHTSLOT TER HORST, ONDER WASSENAAR. Elisabeth van der Dussen, weder in het Burggraafschap van Leyden etc. is hersteld. Hoe dit ook zy, desen Dirk de 3e van Wassenaar heeft by handvest door hem verleend op St. Pietersdag cathedra in ’t jaar 1356, zynen oom Arent van Damme, jongste zoon van Dirk van Wassenaar en Barta van Cuyk, verlyt de woninge ter Horst van hem te houden in agter susters- kind niet te versterven wetagtige geboorte, die van zynen lyve komt, en dat hetzelve zal zyn, zyn open buys op- teryden als hy het begeert, als te zien is by het voors. handvest of verlyd geëxtraheert uyt zeker Register ge- quoteert met de letters A.A. geintitiileert Vieu Registre contenant tons les biens de la Maison de Wassenaerensemble des bénéfices g apartenans', hier agter gevóegt sub litta. F. Men zal uyt hetgeen voors. ligt remarquren. dat dit verly door Dirk is geschied in den jaare 1356, en de verzoening tusschen hem en den grave eerst heeft stant gegrepen in den jare 1357, waaruyt men zoude moeten opmaken, dat Dirk dit verly aan zijnen oom ge geven hebbe in praejudicie van de confiscatie door den Grave gedaan of te doen, en dat daarom bij den Grave op dat verly geen reflexie is genomen, terwijl bij een autentiecq extract uyt het Register ter Registerkamer van Holland berustende, buyten op geteykent E L, fol. 60 verso, welk' extract autentiecq on dec de papieren van ter Horst in het pakket gequoteert K gevonden word, en hieragter copielijk is toegevoegd sub litt'. G, blijkt, dat Hertog Willem bij handvest gegeven in den Haag des Vrijdags na St. Martynsdag in de winter in ’t jaar 1356 met het Hugs ter Hurst, leggende tot Hurstweerde, verlyt Alfaer van der Hurst welken Alfaer of Alferaan van der Hurst of Horst ten wyve had Hadewy van Raaphorst van Bloemesteyn, jongste dochter van Gerrit van Raaphorst

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 545