364 HET JACHTSLOT TER HORST, ONDER WASSENAAR. daarvan verleent op St. Servaasdagh 1371, waarvan copie autentiecq geëxtraheerd; uyt het meer geallegueerde oud register gequoteert AA en geintituleert vieu registre contenant tons les biens de la maison de Wassenaar, folio 18 vso., te vinden onder de papieren van ter Horst pakket A. No. 4, waarvan copie hieragter is gevoegt sub littn. L Voorts blykt by zeker open handvest, geregistreerd; in het register buyten op geteykent V, ter registerkamer van Holland berustende, fol. 401, dat dezen Dirk van Wassenaar, Burggraaf van Leyden, Ridder, en voors. Philips van Wassenaar. Ridder, zijnen oudsten zoon, op dinsdag na alre Gods heyligen dag des jaars 1391 Heer Dirk van Wassenaer, voors. Heer Dirks jongsten zoon en broeder van Heer Philips uytgegoed hebben van alle heerlijkheden ende goederen van Wassenaar ende van Leyden, aan zulke goederen als in het voors. handvest geschreven staan, en daaronder die wooninge ter Horst met allen hoiren toébéhooren, uitgeseyt die veen die daer afterleyt voor vijftigh oude schilden siaers, te houden van hun en van hunne nakomelingen tot eene erflleen, niet te versterven, ende omme die man voor dat wyf. daar zij beijde even na zijnvan welk handvest copie antentiecq gevonden word, met de agreatie op die gift van Hertog Albert, de dato 14 Nov. 1400, onder de papieren van ter Horst, pakket A, no. 4 en 5, en zijn dezelve copielijk hieragter gevoegd sub litta. K. Dirk de 3e ten jare 1391 overleden zijnde is volgens Boekenberg! us, p. 145. zijn zoon Philips bovengemeld met zijns vaders erfgoederen door Hertog Albert den 23 Graaf verlyd in den jaare 1392. Dog dezen Philips en zijn broeder Dirk volgens Bocken bergius pag. 145 (zijnde deze Dirk jongste zoon van

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 547