365 HET JACHTSLOT TER HORST, ONDER WASSENAAR. Dirk de derde, by S. van Leeuwen en Hoogstraten in de geslagtlijst der Wassenaars niet bekent, en dus ook in het navolgende geval niet gemelt) ten voors. jaar 1392 door Conradus Cuserus of Cusur, ook wel Cuser, aan- geklaagt zynde als ten hoogsten verdagt met nog 50 of 54 andere schuldig te zyn aan de moort van zyn zoon Willem Cuserus en Alyt van Poelgeest, en daarover ingedaagt dog niet verschenen zynde, zyn door Hertog Albert aan capitaale misdaad schuldig verklaert en tot een bannisse- ment met confiscatie hunner goederen verwesen en bleven in balling, en bleven in ballingschap tot den jaare 1396. Dog Coenraad Cusur of Cuser. zoon van den vermoorden Willem Cusur, deze daad aan zijnen vader gepleegd niet konnende vergeten, heeft in den jare 1393 verscheide huysen der Heeren die hy aan dien moord schuldig hielt, en daaronder ook het hugs ter Horst, als aankomende Philip Burggraaf van Leydenverbrandzooals men aangeteykent vind onder de papieren van ter Horst pakket Kgetrokken uyt eene Oude Hóllandsche Chroniek met de hand geschreven, sonder uytdrukking van de naam des auteurs alwaar men las op folio 289. .Anno domini 1393 HeemstiHodempyl, Ryswyk, „Horst apud Duvenvoordeop 't sand, et Rynsburch „castra Hollandia destruunter et exuruntur per Conrardum „Cusur, filium Wilhelmi Cusur nuper occisi, nam Con- „rardus continuam fecit quaerimoniam duci Alberto de „occisione Wilhelmi Cuser, videlicet quod esset inter- „fectus dolose, in curia et ministerio ejusdem, in quo „forefacto tanquam consiliatores et cooperatores incul- „pavit Joannem dominum de Heemstede, Philippum „Burggravium Leidensem, Theodoricum dominum de „Asperen, duos fratres de Lecca, Henricum de Montfordia, „dominum de Heemvliet, dominum de Polanen, dominum

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 548