366 HET JACHTSLOT TER HORST, ONDER WASSENAAR. „de Duvenvoorde, cum plerisque aliis de nobilioribus „partialitatis Hoeckensium in certo numero usque ad „quinquaginta, quos omnes, Albertus Dux, convicit deme- „ruisse vitas cum omnibus eoruni bonis.” Dog in den jare 1397 was Philips weder met Hertog Albert in den stryd tegen de Vriesen en in het jaar 1399 verkreeg hij wederom het regt van te mogen de wet en magistraat te Leyden stellen. Daarenboven vindt men in het register, geintituleert ter leenkamerEerste gifte van Hertog Albert aan Heere Philips van Wassenaer, dat dezelve met de goederen van Wassenaer is verlyd 1399 en 1° w folio 372. En in het register buyten op geteekent V, ter register- kanier van Holland berustende, vind men fol° 401 geregistreert de acte van approbatie en agreatie van voors. Hertog Albert op de gifte door Dirk Burggraaf van Leyden, en Philips Heer van Wassenaar Burggraaf van Leyden, zynen oudsten zoon gedaan aan Heer Dirk hunnen jongsten zoon, de broeder, respective hiervoren gemelt, zijnde deze acte in dato den 14 November 1400 en hier agter nevens het voorschreven handvest gevoegd sub litta K. Hij was getrouwd met Maria Heer Jans dogter van Egmond en won by dezelve drie zoons, namenlyk Hendrik, Jan en Dirk van Wassenaar. Hendrik van Wassenaar, zijn oudste soonhielp Hertog Jan van Beyeren de stad Leiden belegeren, daar zijn vader Philips, die de partij van Vrouw Jakoba toegedaan was, in wasde stad gewonnen zijnde moest Philips het grootste deel van het Burggraafschap by overgifte der brieven afstaan, en wierd door gemelden zynen zoon bovendien uyt zyne heerlykheid verdreven, gevangen geset en gehouden tot zyn dood, die voorviel in het jaar 1428.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 549