368 HET JACHTSLOT TEE HORST, ONDER WASSENAAR. tegen de Gentenaars trok, daardoor word daar gesegt, dat hetzelve is geëxtraheert uyt het boek geintituleert Principium, met een rooden parkementen omslag, fol. 2. Vid. onder de papieren van ter Horst pakket K. Dog dit stuk niet autentiecq gevonden wordende vinden wy reden om aan de egtheid van hetzelve te twyfelen, omdat Jakob daarby zoude verlyd worden met zoodanige goederen als hem aanbestorven zijn van Heer Hendrik zijnen vader, en dat dit verlyd daar gedateerd word den 11 September 1441 daar quod notandum zyn vader Hen drik van Wassenaer-volgens de opgave van S. van Leeuwen, Bat. illustr. en Hoógstraaten algem. Woordenb. eerst in het jaar 1447 is gestorven. Wilde men derhalve dit stuk admitteren, zoude men dienen toetestaan, dat hier in het overschryven eene ge ringe fout in het jaartal zal ingeslopen zijn, en hiertoe schynt eenige grond te zyn, want Jacob van Wassenaar, die niet lang na zyn vader geleeft heeft, zynde hy in den jaare 1451 overleden, heeft volgens, het getuygenis van J. van Leeuwen, Hoogstraten en Bockenbergius wel in persoon voor Hertog Philips van Bourgondien ver- schynende, met een onverzaagt gemoet weder geeyst en gebeden, om de restitutie van zyne geregtigheden in ‘t Burggraafschap van de Heerlykheid van Leyden, dat zynen grootvader ontnomen was, dog men vind daarby niets van eenige andere goederen gemelt, waaruyt en uyt het hiervoren reets geallegueerde men met grond schynt te moeten opmaken, dat de restitutie der andere goederen eens geschied was. Jacob van Wassenaar kinderloos overleden zynde, kwam zyn oudste broeder Jan van Wassenaar die met andere Edelen uyt Holland met Hertog Philips in den oorlog 1 in het bezit der

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 551