369 a". HET JACHTSLOT TER HORST, ONDER. WASSENAAR. Heerlykheden en goederen by zynen broeder hem nage- laeten, mits den Prince voors. betalende 1000 franse Leeuwen, pag. 1150, en Hoogstraaten, kroonen, vid. S. van algem. woordenb. Voorts vind men in de aanteykeningen wegens de oudheid van ter Horst bovengem. pag. 14, genoteert een brief van Hertog Philips van den 14 April 1461 waarby hy Heeren Jans Heer van Wassenaar gunt, consenteert en oorloft, dat hy Philips zynen jongsten broeder ver- lyden mag van alle zulke Heerlykheden en Leenen, als hy van den Grave houdende is, te weten de Ambagts- heerlykheid van Oost Barendrecht in den lande van Zuydholland, en de hofstede ter Horst met de landen daartoe behoorende, gelegen in den Ambagte van Voorschoten, van den Grave te houden in Broederscheiding, mits dat dien Heer van Wassenaar voors. en zyne erven, ’s Graven en ’s Graven erven Leenman blyve van de voors. Am- bagtsheerlykheid van Oostbarendrecht en van de Hofstede en de Landen van ter Horst, als zy tot hiertoe geweest hebben; welken brief, ofschoon niet autentiecq wy hier agter gevoegt hebben sub. litta. L. welke Philips, Proost van Westvriesland in geestelijke zaken, wonende te Hoorn, ten jaare 1474 overleden is, waardoor de voors. Heer- lykheid van Oost Barendrecht, en de Hofstede ter Horst weder gekeert zyn aan den voors. Jan van Wassenaar, Burggraaf van Leyden, die gehuwd is geweest eerst met Catharina van Craan Jakobsdogter, een groot Heer uyt het land van Anjou in Vrankrijk, uyt welk huwelijk hem 4 zoons en 4 dogters geboren zijn, dog die vier zoons en de twee oudste dogters jong gestorven en gemelde zyne huys- vrouw ten jaare 1477 mede overleden zynde, trouwde hy 1482 ten tweedemaal met Joanna van Halewyn, 24

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 552