370 HET JACHTSLOT TER HORST, ONDER WASSENAAR. Jogter van Joos Heer van Punes in Vlaanderen, uyt welk huwelijk hij won twee zoons en eene dogter, dog de oudste dier zoonen al vroeg mede gestorven zynde, zyn by doode van voors. Heer Jan van Wassenaar, welke voorgevallen is ten jare 1497 alle zyne leengoederen gesuccedeert op deszelts eenige nagelaate zoon en leen- volger Jan van Wassenaar, den tweeden van dien naam, immers hy word door S. van Leeuwen en Hoogstraaten beschreven als „Burggraaf van Leyden, Ambagtsheer van „Voorburg, Voorschoten, Valkenburg, Catwyk, Oestgeest, „Barendrecht, besitter van ’t huis te Suyt, te Sant en ter „Horst, alle omtrent Leyden gelegen, Ridder van de Ordre .van ’t gulden vlies gemaakt tot Brussel anno 1506.” Hy was in den jare 1511 getrouwt met Josina Graaf Jans- dogter van Egmond, Stadhouder van Holland, en in den jaare 1516 tot Stadhouder en opperste capiteyn van Vriesland gestelt zynde, overleed hy te Leeuwarden den 4 December 1523, behalve eenen natuurlijken zoon Andries genaamt, uyt het voors. huwelijk nalatende twee wettige dogters, 'waarvan de oudste Maria genaamt. door brieven van gratificatie aan haar verleent door Keyser Karei de vijfde den 12 Jn. 1525 Erfvrouw van Wassenaar verklaart is. en volgens aanteykening of extract, geformeert ter Leenkamer van Holland, dog ongeteykent onder de papieren van ter Horst in het paket K. gevonden wordende, pz. L°. ’t swarte ruyge Register cap1- Noortholland f». 74 en 75 verlyt staat met verscheyde perceélen daer- onder de Hofstede op de Horst mit 64 mergen lands en den Heemwerft, dog welk verlyt zoowel als de voors. brieven van gratificatie onder de papieren van ter Horst niet gevonden word. Zy stervende ten jare 1544 liet, uyt haar huwelijk met Jakob, eerste Graaf van Ligne, na twee zoons, waarvan de oudste

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 553