371 HET JACHTSLOT TER HORST, ONDER WASSENAAR. Philips, Grave van Ligne, Ridder van het gulden vlies, door van Leeuwen en Hoogstrate gesegt word de voornaamste erfgenaam van zyns moeders heerlyke goederen geweest te zyndat hy ook erfgenaam van ter Horst geweest zy, kan consteren, also hy stervende, ten jare 1583 of 1584, uyt zyn huwelyk met Margaretha van Lalein, dogter van Philips, Grave van Hoogstraate, en Anna Gravinne van Rennenberg, nalatende een zoon en twee dogters, welke zoon Lamoraal Grave van Ligne en Valkenburg zyns vaders leenvolger was, dog die aan de Spaansche zyde woonende, wierden alle zijne goederen in Hollant gelegen aangeslagen tot den tyd van het bestant toe, dat is tot het jaar 1609, vid. S. van Leeuwen en Hoogstraten locis allegatis, waarna hij op den 17 November 1610 van de Staaten van Hol land verlyt bekomen heeft gekomen en Philips grave vader, omme van de Graaflykheid houden te worden, van de Leenen hem NB. aan- bestorven bij doode en overlyden van Heer van Ligne Heer van Wassenaar zijn Heer die bij hem zyne erven en nakomelingen van Holland en Westvriesland ge en daaronder die Hofstede op die Horst met vier en sestig mergen lands en den heemwerff, tot eenen r egt en leen. Volgens copie authentiecq van dien Leenbrief onder de papieren van ter Horst berustende in ’t pakket gequoteert litta. A. waarvan copie hieragter gevoegt is sub litta. M. Word nu bij deze leenbrief den Heere Lomoraal verlede met de leenen hem van zijn vader Heer Philips Grave van Ligne aanbestorven en daaronder genoemd de Hof steile op de Horst, zoo blijkt daaruyt dat Philips grave van Ligne die Hofstede te Leen gehouden heeft, en derhalven dat hij die van zijn moeder Vrouw Maria, Erfvrouw van Wassenaer, die de erfdogter was van Jan van Wassenaer,

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 554