372 HET JACHSLOT TER HORST, ONDER WASSSENAAR. die wy getoont hebben besitter van ter Horst geweest te zyn, moet geerft hebben, dus wy hier door de successie van dit Leen voor bewesen houden, zynde dus aangetoond dat het Huys en Landen van ter Horst, sedert deszelfs stichting tot op dezen Heer Lamoraal, die ten jaare 1602 door den Keyser tot Vorst van Ligne en des H. Roomschen Rijks verheven is, ruym vier hondert jaaren in neder- gaande linie van het geslagt van Wassenaar is gesuccedeert. Welgemelten Heer Lamoraal Prince van Ligne en des H. Roomschen Rijks heeft ten jare 1615 door zijne vrouw Maria van Melun doen verkoopen verscheyde zyner goe deren in Holland gelegen, als de Heerlijkheid van Oost- barendregt, waarvan kooper is geworden Arent Martensz. burger te Dordrecht voor ƒ30500, het huys te Spyk tusschen den Haag en Leyden, dat gekogt is door den Heer van Opdam, mitsgaders nog de Heerlijkheid van Voorschoten, de Ridderlijke hofstede ter Horst niet den bouwhuyse daartoe beboerende, en de landen van Schaken- bosch met de vyf margen daaromtrent onder dezelve heerlykheid gelegen, aan Jonkheer Johan Heere van Duvenvoorde, mitsgaders Pieter van Ruytenborch, Am- bagtsheer van Vlaerdingen en Vlaerdinger Ambagt voor eene somme van 60400 volgens conditiën van verknoping de dato den 9 April 1615 waarvan copie autentiecq onder de papieren van ter Horst pakket gequoteerd littj. A, no. 2 en 3 met de letter B, waarvan hier agter copie is gevoegt sub litta, N. 1 L. Hebbende voors. Vrouwe Maria van Melun, Princesse van Ligne bevorens op den 2 September 1614 van hun Ed. Gr. Mog de Heeren Staaten van Holland en Westvriesland Octroy geobtineert waarby het Huys ter Horst van een regt leen is gecon- verteert in een goed onsterfelyk erfleen. De voors. koop door den Heer van Duvenvoorde en

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 555