373 man kinderen Pieter HET JACHTSLOT TER HORST, ONDER WASSENAAR. den Heer van Ruytenburch te samen en in gemeenschap geschied zynde, aparent vrij wat eerder als de conditiën zijn geteykent, hebben zij met den anderen over de koop van die goederen geconvenieert en deswegen op den 5 Januari 1615 een contract gesloten, waarbij zij verstaan, dat den Heer van Ruytenburch zal hebben en behouden het huys ter Horst en ’t schakenbos met de landen en houtgewas, etc., voor eene som van ƒ30400, zijnde copie autentiecq van het voors. contract onder de papieren van ter Horst in het pakket A, gequoteert C, no. 1, waarvan copie hieragter gevoegt is sub litta. N. 91. Pieter van Ruytenburg, Heer van Vlaardingen en Vlaardinger ambagt is diensvolgende ook door de Staaten van Holland verlyt met de Hofstede op de Horst met 64 mergen lands en den Heemwerf, te houden bij hem, zyne erven en nakomelingen van de Grafelykheid van Holland tot een goed onsterfelijk erheen, volgens de ver- lydbrief daarvan zijnde, de dato den 22 April 1615, zooals dezelve in original]' wordt gevonden onder de papieren van ter Horst in het pakket F, gequoteert in dorso C, waarvan copie hieragter gevoegt is sub litt“. N 111° loco. Pieter van Ruytenburg overleden zynde blykt by ver klaring door de Heeren Simon van Alteren Heer van Jaarsveld als man en voogd van Vrouw Catharina van Ruytenborch, Adriaan Paauw Heer van Heemstede, als man en voogd van Vrouw Anna van Ruytenborch, Jakob Reael Raad en Oud Schepen der stad Amsterdam als man en voogt van Juff1' Machtelt van Ruytenborch en Wil helm van Ruytenborch Ambagtsheer van Vlaerdinge en Vlaerdinger ambagt, te samen nevens Johan van Vaerlaer als man en voogt van Juff1' Christina van Ruytenborch, en universele erfgenamen van wylen de Heer van Ruytenborch, gepasseert, zonder dagteykening,

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 556