374 HET JACHTSLOT TER HOEST, ONDER WASSENAAR. dog blykende uyt de straks te melden verlyd brief te zyn van den 4 Novemb. 1627 voor den notaris Jakob Jakobs en getuygen binnen Amsterdam, dat den voors. Jan van Vaerlaer en Christina van Ruytenborch uyt de boedel en nalatigheyd van de voorn. Heer Pieter van Ruytenborch is competerende de Hofstede ter Horst met 64 mergen lands ende den Heemwerff', gekomen van den Heere Prince van Ligne, alles blykens copie authentiecq van voors. verklaring onder de papieren van ter Horst zijnde in het pakket E, n". 2, waarvan copie hieragter gevoegt sub littera O 1 loco en is vervolgens voors. Johan van Vaerlaer als man en voogt van Juffrouw Christina van Ruytenburch door de Staten van Holland daarmede ver- lyt den 16 Nov. 1627 volgens originele verlydbrief onder de papieren van ter Horst pakket E, gequoteert E. en hieragter copielyk gevoegt sub litt. 0 4 loco. Welke Johan of Jan Michielsz. van Vaar laar en Juff1’ Christine van Ruytenburg zyne hu.ysvrouwe tenzelven jaare 1627 den 2 December voor Salomon Hendrix, Se cretaris der stad Amsterdam, mitsgaders notaris aldaar en getuygen hebben gepasseert een mutueel testament, waarby uyt kragte van het Octroy door hem testateur van de Heeren Staaten van Holland en Westvriesland geobtineert den 19 Juny 1627 tot dispositie van zyne allodiale en leengoederen. „aüs hebbende, zoo hy zegt, „alrede het leengoed van het hugs ter Horst metten aan kleven van dien in vollen eygendom, niettegenstaande het „verlyd daarvan op d’ Heer Pieter van Ruytenburgh zyn „schoonvader is gepasseert, dog naderhand hun overgedra- „gen, daerinne hebben zy tot haren erfgenamen geinsti- „tueert en genomineert, institueren en nomineren mits „dezen Aeltgen ende Cornelia haren twee kinderen „met dien verstande, dat vader ofte moeder langstlevende

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 557