375 HET JACHTSLOT TEE HOEST, ONDER WASSEMAAB. „zal in den gelieelen boedel mogen blijven sitten, onverscliei- „den tot herhuwelycken toe, en dat mede, in cas van „aftyvigheid van de testateur het leen of leenen by hem „alreede verkregen ofte nog te verkrygen, zullen verheven „werden op den naam off van wegen de testatrice, die „daarvan zal genieten in allen schyne, ofte het allodiale „goederen waeren, ende zal zy daervan dan de verdeelinge „ofte vergoedinge onder haare kinderen alsvoren mogen „doen, dog ingeval van herhuwelycken zal de langst levende gehouden zijn hunne gemeene kinderen te bewysen „voor haar eerstoverleden vader ofte moeders erff, de helft „van de goederen die ten tyde van het af sterven van den „eerstoverleden in den sterf huyse sullen geweest zyn, tot „welken eynde den langstlevende zal gehouden wesen „naar liet overlijden van den eersten van hun beiden, „perfecten staat ende inventaris te maaken van hunne „gemeene goederen. Ende bij het overlijden van een „van hunne kinderen zullen den anderen kind of kinderen „daarvan erfgenaamen zyn, in ’t geheel tot den lesten „kinde toe, en het leste kind mede stervende zal indien „gevalle de eene helft van deszelfs goederen succederen „en erven op de langstlevende nog in ’t leven zynde, en „de andere helft op de naaste vrinden van den eerst- overleden ab intesstato, sonder dat zy kinderen daarvan „anders zullen mogen disponeren, ’t zy by uyterste wille, „donatie, contracte ofte eenige manier voor en aleer zij „tot hunne mondige jaeren of staat des huwelyks zullen „gekomen zijn.” Zynde voorst voor de gesamentlyke testateuren of ieder van hun in het byzonder geinsereert de clausule reser- vatoir, alles breeder te zien by copie autentiecq van voors. tessamente onder de papieren van ter Horst, pak ket E, no. 3.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 558