378 HET JACHTSLOT TER HORST, ONDER WASSENAAR. dus uyt het over- 1627. Het is wel waar, dat in de gemelde verklaring staat, dat ter Horst aan Jan van Vaerlaer als man en voogt van Christina van Ruytenburch competeert, en dat hy er ook als zoodanig mede verleden is, waaruyt zoude schynen dat het zyn vrouws goed geweest was, dog was zoo te verstaan, dan had niet Johan van Vaerlaer maar Christina van Ruytenburch het voor melde octroy moeten versoekenzoo als zij naderhand met de Heer Reynier Paauw hertrouwt, en ter Horst op naam van voors Reynier Paauw. als man en voogt van Christina van Ruytenburch gestelt zynde, gedaan heeft als straks nader zal worden gesien. Ofschoon nu Johan van Vaerlaer tot zyne eenige en universele ergenamen had genomineert en geinstitueert deszelfs twee eenige kinderen Aaltgen en Cornelia van Vaerlaer, welke laatste gesegt word jong te zijn gestor ven. egter zoo, dat zyne weduwe zoude blyven in het volle besit des boedels en dus ook van ter Horst, immers tot zoolang dat zy kwam te hertrouwenen dien hoofde den eygendom van ter Horst na lyden zoo al niet na het herhuwelyk van Christina van Ruytenburg devolveerde op de gemelde Aaltgen of Alide van Ruytenburch, of, by haar vooroverlyden op derzelver nagelate kinderen in huwelijk verwekt by de Heer Diderik Paauw, Ridder, Heer van Carnisse, met name Reynier, Christina en Joannes Paauw. Soo heeft egter Christina van Ruytenburch nadat zij op den 13 Octob. 1629 van de Staaten van Holland en Westvriesland octroy om van haere leene te disponeren geobtineert had, op den 19 Juli 1659 by testamente gepasseert voor den notaris Pieter van Groenevelt en zekere getuygen in den Haag over haare natelaaten goederen disponerende, gewilt „dat haar Vrouwe ^testatrices weerde Heer en man Reynier Paauw:)

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 561