379 HET JACHTSLOT TER HORST, ONDER WASSENAAR. liet en man „zijn Eds. levenlang gedurende zal hebben en behouden „den naam en titel der heerlijkheid ter Horst, mitsgaders „trekken ende genieten het innekomen ende vrugtgebruyk „van de huysinge, wooningen en landen, mitsgaders alle „het houtgewas daer aen en toebehoorende, wyders heeft „zij Vrouwe testatrice gewilt, begeert en geordonneert „dat de voors. Heerlijkheid ter Horst met de woninge en „Landen, daaronder en aan behoorende, soo leen als „allodiaal, voorsooveel den eygendom aangaat, sal ge- noten en geerft werden by het oudste van de drie „nagelate kinderen van haar Ed. overlede dogter Vrouw „Alida van Vaerlaer verwekt by d’ Ed. Heer Diderik „Paauw, Ridder Heer van Carnisse, ten tyde van het „overlyden van haar testatrices gem. weerde Heer „in leven zynde, wel verstaande dat daarinne sonen voor „dogters, zullen gaan en geprefereert wesen, des dat „’t selve oudste kind gehouden sal syn, ten zelven tijde „en eerder niet voor ’t voors. beneficie uyt te reiken én „te laten volgen aan zynen broeder en suster, of die er „alsdan in ’t leven zullen zyn ider de summa van „guldens eens, ’t zelve respectivelyk praelegaterende, en „belangende haare Vrouwe testatrices verdere goederen „geene uytgesondert etc.” als breeder te zien by extract autentiecq uyt het voorsz. testament onder de papieren van ter Horst in het pakket F. no. 4. Welke dispositie zy by hare nadere testamentaire dispositie met en benevens haaren man de Heer Reynier Paauw Ridder Heere van ter Horst en van Reynenburg den 20 Mey 1665 verleden en gepasseert voor den notaris Johan van der Meulen en getuygen in ’s Hage speciaal heeft geapprobeert voor zoover daarby eenige haarer vrinden en andere souden mogen wesen gelegateerd, voorts daarby elkander over en wederover makende het volle

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 562