380 HET JACHTSLOT TER HORST, ONDER WASSENAAR. ey gen dom besit en eygendom van hun na te laaten boedel, onder dese expresse conditie, „dat den testateur de langst levende zynde aan de executeurs van de uyterste wil „der testatrice, soodanige goederen en de capitale effecten „des boedels als by acte onder haar testatrices hand in ’t particulier daervan te manken. zal worden geordon- „neert. binnen een half' jaar na het overlyden van haar „testatrice sal hebben uyt te reyken en te voldoen;’’ zynde mede extract authentiecq van het voors. testament alsmede van de acte daerby vermeit onder de papieren van ter Horst in het pakket F no 5 en 6. De voors. acte is in dato den 25 Mey 1665 waarby sy specifieerende de goederen „die haar man de langst levende zynde zal overgeven aan den executeur van .haar testament, gepasseert voor den notaris Groenevelt „om te regeren en behandigen aan haar twee dogters „kinderen Jonkheeren Reynier en Johan Paauw of by „vooroverlyden derzelver kinderen of kindskinderen haere „erfgenamen, en daar wyders gelyk als by hare voors. „en andere uyterste willen disposition is-geordonneert „of te nog geordonneert zoude mogen worden, zal hebben „uyt te reiken de somme vanen dat in „partyen en effecten hares boedels ende tot prijs en waarde „als volgt, dog in 't reguarde ran ’t Huys ter Horst etc., „dat welgem. myn Heer en man daervan sal blyven behouden „den titul en genieten de vrugten en het inkomen van „'t selte in van de aanleggende landeryen tot drie ver- „scheyde woningen verdeeld, ZynEd. leven geduerende. „Het Huys ter Horst met zyne aanleggende woningen „en landen f 54000. etc. „somma totalis welke beyde testamenten en acte van begroeting zij nog nader heeft geapprobeert en geretificeert by haare codi-

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 563