381 HET JACHTSLOT TER HORST, ONDER WASSENAAR. ter Horst gegaan zijn de eerstgem. 830 Rd., niet uyt die Ruytenburg cillaire dispositie den 23 Juli 1666 voor den notaris Johan van der Heulen in den Haag gepasseert, waarvan extract autentiecq in hetzelve pakket F, No. 7. En het is uyt kragt deser disposition en van Johan .van Vaerlaer. dat Christina van overleden zynde, haar oudste kleynzoon de Heer Reynier Paauw op den 22 Nov. 1667 daor de Stunten van Holland is verlyt met de hofstede op de Horst, met vier en sestig inergen lands en den heemwerff gelegen in de Heerlijkheid van Voorschoten by den huyse van Duvenvoorde, waarvan voor desen een stuxken lands groot omtrent twee hond is gesplitst, als hem aangekomen en bestorven by doode en. overlijden van Vrouwe Christina van Ruytenburgh. die huystrouwe was van de lieer en Mr. Reinier Paauw President etc, zijn grootmoeder maternel, als te zien is bij de originele verlytbrief onder de papieren van ter Horst pakket Cr, letter G, waarvan copie hieragter sub litt. Deze Heer Reynier Paauw heeft van de Heer Arent van Wassenaar Heer van Duyvenvoorde by ruyling be komen 830 Rd. leenland en is daermede door de Staaten van Holland verlyt den 28 Maart 1679, volgens originele verlytbrief' onder de papieren van ter Horst, pakket G, No. 3, waarvan copie hieragter sub litta. welke ruyling is geschiet tegen 7'48 roeden lands door de Heer R. Paauw aan den Heer van Duvenvoorde gecedeert uyt de landen van ter Horst, volgens acte van meting van den gesworen landmeter Johan van Swieten de dato 23 Novemb. 1676 waarvan het origineel in hetzelfde pakket G, No. 1 alsmede volgens den voors. verleytbriefdat dese 748 Rd. uyt het leen van constreert uyt de verlytbrief van also daar staat:

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 564