382 HET JACHTSLOT TER. HORST, ONDER WASSENAAR. van ge schied is. omtrent de twee hond door Christina van Ruytenburch. wed Johan van Vaerlaer, gecedeert aan Heer Jan van Wassenaar, Heer van Duvenvoorde, te meer, also wegens de partij van 830 Rd. hier tegen geruylt of afsonderlyk verlyt, brieven zyn gedepesscheert of die in een bysonder artikel in de brieven van ter Horst zyn gebragt en met een bysonder nummer gede- signeert, dog deze splitsing word eerst gemelt in de verlytbrief op de Heer Frederik Sluyskens zoon van dhr. Willem Sluyskens, de dato den 4 Juli 1725 waarvan ter zyner plaats nader. Reynier Paauw den 13 Mey 1679 van de Staaten van Holland geobtineerd hebbende octroy om van zyne leen en allodiale goederen te mogen disponeren, van welk octroy eene simpele copie is onder de papieren van ter Horst in het pakket G, n°. 4. heeft denzelven by deszelfs testamentaire dispositie op den 2 Juli 1693 besloten, ge- passeert voor den Notaris Hermanüs van Reverhorst en getuygen in den Haag en den 2 Sept, daaraanvolgende door denzelven notaris geopent, waarby hy „tot zyn „eenige en universele erfgenamen institueert den heère Joannes Paauw, Heer van Rynenburgh, zyn Heer en Broeder, en dat in alle de goederen so leenen als allodiale „rneubile en immeuble, actiën en crediten egene uytge- „sondert. omrae deselve te besitten en te gebruyken als „zynEd. vry eygen goet”, zynde extract authentiecq van .geruylt teegens seekere seven hondert agt en veertig „roeden lands, gaande uyt de Hofstede op te Horst in den voors. ambagte. van Voorschoote met vier en sestig „morgen Landsmede by of omtrent den Huyse van „duyvenvoorde gelegen.” Maar deze 748 Rd hadden toen en vervolgens het leen van ter Horst moeten zijn gesplitst, zooals omtrent de twee hond door Christina Johan van Vaerlaer, gecedeert Wassenaar, Heer van

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 565