383 HET JACHTSLOT TER HORST, ONDER WASSENAAR. copielyk dit testament onder de papieren van ter Horst, pakket Gr n°. 5. Vervolgens is de Heer Johan Paauw. Heere van Rynenburch op den 19 Mey 1694 van wege de Staaten van Holland verlyt met de Hofstede op de Horst, met vier en sestig mergen lands ende den Heemwerff, gelegen in de Heerlicheyt van Voorschote, by den Huyse van Duvenvoorde, waer voor dezen een stucken lands groot omtrent twee honden is gesplitst, te houden by denzelven, zyne erven en nakomelingen tot een goed onversterflyk erfleen, ’t welk gedesigneert is met n°. 606, volgens copie authentiecq van voors. leenbrief onder de papieren van ter Horst, pakket H, letter H en copielyk hier agter gevoegt sub litta. Waarna de Heer Johan Pauw Heer van Reinenberg en ter Horst, meesterknaap over Holland, Hoogheemraad van Delfland etc. door deszelfs Rentmeester J. Gerard van der Schans als daartoe speciaal door hem gequali- ficeert, by procuratie verleden en gepasseert den 28 Januari 1700 voor den notaris Pieter van Binckhorst en getuygen in den Haag op denzelven 28 Januari in de castenely van den Move in den Haag heeft doen veylen de Hofstede ter Horst met 25 mergen 5 hond en 60 Rd en nog 53 mer gen 4 hond en 95 Rd. lands tot de voors Hofstede be- hoorende, daarop twee bouwmanswoningen, eene gelegen aan de voorlaan van de voors. hofstede en de andere aan de agterlaan, alles te saamen groot 79 mergen 4 hond 55 roeden, en hetzelve op den 30e. daaraanvolgende gegunt aan den Heer Frederik Sluyskens, President van den Ed. Hove van Holland voor eene somma van f 30500. alles volgens procuratie en conditiën van verkooping by copie autentiecq berustende onder de papieren van ter Horst in het pakket H, n°. 1 en 2, waarvan copie hier- agter onder litta.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 566