384 HET JACHTSLOT TER HOEST, ONDEK WASSENAAR Uyt kragte van welke koop den gem. Heer Frederik Sluyskens op den 6 Mey 1700 van wege de Staaten van Holland met de Hofstede op de Horst met 64 mergen lands en den Heemwerff waarvan voor dezen omtrent twee honden is gesplist, verlyt is, volgens originele verleyt- brief onder de papieren van ter Horst in het pakket J, litta. J, en hieragter copielyk gevoegt sub litta Dan also de Heer Johan Paauw had versuymt te ver heffen en zig te doen verlyden met de 830 roeden leen- land door zijn broeder geruyelt van de Heer Arent van Wassenaer, heer van Duvenvoorde, heeft hij deswegen van de Staaten van Holland versogt en op den 8 Juli 1700 geimpetreert brieven van relief en is uyt kragte van dezelve vervolgens met de voors. 830 Roeden van wegen de Staaten van Holland op den 29 Juli 1700 daarmede verlyt, terzelver tijd die 830 roeden weder gevende en opdragende, waarmede vervolgens in dezelve brief verlydt worden den gemelden Heer Frederik Sluys kens zooals breeder te zien is bij de voors. brieven van relief en verlyt onder de papieren van ter Horst in originali zynde in het pakket H; n. 3 en 4, en waarvan hieragter copie is gevoegt onder de letter Na het overlyden van gemelten Heer Frederik Sluys kens is ter Horst gesuccedeert op deszelfs zoon, de Heer Mr. Willem Sluyskens, Raadsheer in den Hoogen Raade in Holland, die daarmede alsmede met de voors. 830 Rd. lands, en dus met n°. 606 en n°. 1066 is verleden van wege de Staaten van Holland beyde te houden tot een goed onsterfelyk erheen, den 17 Januari 1711 volgens originele verlydbrief in het pakket L, letter L, waarvan copie hieragter sub litta Desen Heer van ter Horst heeft wederom eene ruyeling gedaan met Heer Arent Baron van Wassenaar, heer van

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 567