385 25 HET JACHTSLOT TER HORST, ONDER WASSENAAR. Duvenvoorde, en aan denzelven uyt liet leen van ter Horst afgestaan 290 Rd. tegen 700 Rd. allodiaal land, die liem door voors. Heer van Duvenvoorde, voor Schout en Schepenen van Voorschoote zyn getransporteert den 2 Septemb. 1712, volgens originele transportbrief in het pakket L n°. 1, waarvan copie hieragter onder litta. welke 290 Rd. by het volgende verlyt van het leen van ter Horst zyn gesplist, zooals straks zal worden gesien. De Heer Willem Sluyskens overlydende, had, by tes tament gepasseert in den Haag voor den Notaris Adam van der Smaling en getuygen den 18 Aug. 1722 tot zyne erfgenaamen genomineert zyn drie kinderen, met name Susanna, Catharina Anna en Frederik Sluyskens, in hu- welyk verwekt by Vrouwe Adriana van der Heim, stel lende tot executeurs van zynen testamente en voogden over deszelfs minderjaarige erfgenaamen de Heeren Egidius van den Bempden, Burgermeester der stad Amsterdam en Bewinthebber van de Oostindische comp. en de Heer Anthony van der Heim, Secretaris van de G eneraliteits Rekenkamer en Griffier van de Leenen van Holland en Westvriesland, volgens extract autentiecq uyt het voors. testament onder de papieren van ter Horst pakket N. Welke executeurs en voogden den voors. boedel schey- dende en verdeelende, is by die scheiding, gedaan ten overstaan van den Notaris Johannes van Oorschot in den Haag den 27 Aug. 1731 de Hofstede ter Horst buyten verdeeling gelaaten, alsoo dezelve aan de Heer Frederik Sluyskens, als leenvolger van zyn vader competeerde, dog zijn de bouwmanshuysinge en omtrent 16 mergen 8 Rd. allodiaal land onder ter Horst gehoorende hem aanbedeelt voor f 5760 volgens inventaris en scheyding waarvan extract autentiecq in het voors. pakket N en was ook den voors.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 568