387 HET JACHTSLOT TER HORST, ONDER WASSENAAR. Welke Heer Frederik Sluyskens de voors. Hofstede en Landen van ter Horst voor eene somma van f 28000 heeft verkogt aan de Heer Jacob Jan de Blocq van Kuffeler wegens de provintie van Friesland gecommitteerd in de Generaliteyts Rekenkamer, en is den zelven vervolgens op den 7 Novemb. 1752 met de Hofstede op de Horst met 64 mergen lands en den Heemwerff, waarvan voor dezen gesplitst zyn drie partyties, te saamen groot 2 mergen 38 Roeden, zoodat daaraan nog resterende blyft 61 mergen 562 Rd. lands gedesigneert met n°. 1066, van wege de Staaten van Holland is verlyt, volgens originele verlyt- brief onder de papieren van ter Horst inliet pakket O. en waarvan copie hieragter sub. litta En heeft gem. Heer Blocq van Kuffeler en voors. Hofstede ter Horst met de landen daaraan gehoorende, zooals dezelve by hem beseten wierden, verkogt aan de Heer Mr. Iman Cau, Oud Burger meester en Raad der stad Zirkzee en wegens de Provincie Zeeland Ordinares Gedeputeerde ter vergadering van Hun Hoog Mogende de Staaten Generaal der Vereenigde Nederlanden, voor eene summa van f 44000 alles volgens onderhands contract van den 2 Mey 1766 in originali berustende in het Pakket P. en is de voors. Hofstede op de Horst met 64 mergen lands en de Heemwerf, waarvan vooi dezen zyn gesplitst drie partyties, te zamen groot 2 mergen 38 Rd. zulks dat daarvan nog resterende blyft 61 mergen 562 R. gedesigneert n°. 606 en de 830 Rd. Land by duvenvoorde gedesigneert met n°. 1066 door Herman van Hesel, Procureur in den Haag, als last en Procuratie hebbende van de Heer Jakob Jan de Blocq van Kuffeler verleden en gepasseert voor den notaris Jan Willem van Engers en zekere getuygen in den Haag den 18 Juni 1766 waervan copie autentiecq iu

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 570