390 HET JACHTSLOT TER HORST, ONDER WASSENAAR. Marie de Melun met Jan Ruytenburch den 9 April Lamoraal Prince de Ligne en van Duvenvoorde en Pieter van 1615 over den koop van Voorschoten, ter Horst, Scha- kenbosch word althans van geene agterleenen gesproken, maar word ter Horst in die conditiën genoemt de Rid derlijke Hofstede ter Horst, als te zien is by die con ditiën hieragter copielyk gevoegt sub littaen dien conform werd in het contract tusschen den Heer Johan van Duvenvoorde en Pieter van Ruytenburch over deze koop aangegaan den 5 Januari 1615 waarvan copie hieragter sub litta. gesegt „de voors. Heere Ruyten- „burch sal hebben, naar hem nemen en behouden het huys ter Horst synde een Ridder Hofstede." En by de middelen der sententie van den Ed. Hove, van Holland, Zeel, en Vriesland in de zaak voor den zelven Hove hangen tusschen Mrs. Johan Schouten c. s. impetran- ten van mandement poenaal en eyss. in R.A. ter eenre, en Jan Michielse van Vaerlaer voor hem zelven en ’t exploict geaccepteert hebbende voor Pieter Gerritse Ruytenburgh, Ambagtsheer van Vlaardingen, zynen schoonvader, ge daagde en verweerder respective ter andere zyde, over de Horstlaan, gepronuncieert den 22 December 1623, onder de papieren van ter Horst in het paket D. ge vonden wordende en hieragter gevoegt sub. litta leest men onder anderen „Waar jegens van wegens den gedaagde geallegeert „is geweest, dat van oude tyden den Heere van Wassenaar „in der tyd had toebehoort sekerlijke Ridderlijke Hofstadt, „metten bouwhuyse, en 66 mergen lands, gelegen in den „ambagte van Wassenaar (moet zyn Voorschoten) heb- „bende twee laanen. dienende om op de voors Hofstadt „met wagen en paarden te ryden ende ook daarvan te „ryden, ende aan dezelven Hofstadt behoorende, welke

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 573