391 HET JACHTSLOT TER HORST. ONDER WASSENAAR. Ridderlijke Hof stadt van Oudt altyt genoemt was geweest „ende nog genoemt wierde de Hofstadt ter Horst" en verder „welke Ridderlijke Hofstadt, bouwhuyse en landen daar- „aan gehoorende by hem ged. sekere tyd geleden in „coope verkregen zijnde.” Van welke sententie den ged. geappelleert hebbende aan den Hoogen Raade in Holland en geimpetreert heb bende requeste civiel heeft deszelfs weduwe Christina van Ruytenburch ten voors. processe gedoen dienen van ampliatie van inventaris op welke ampliatie van inventaris men onder de stukken geproduceert aldaar sub. littera R. genummereert vind. „Item d'histoirie ende affcompste van den Heeren van „Wassenaer, alwaer fol. 133 word geseyt by wien ende „wanneer de Ridder H offstadt ter Horst es gebouwt, „namentlyk in den jaare 1215, wesende geintituleert P. „Cornelsonii Bockenbergii’’ en verder „Exhibeert nog de voors. comparante tot nader bewys „van hetgeene voorschreven es seeckere vier liuyrcedullen „van de voorschreve wooninge en die Hoffstadt ter Horst, „mitsgaders zeekere caarten by de impetrants zal. man „gedaen maecken van de voors. Hoffstadt en de landen „noopende etc. alle ’t saemen gehegt ende op den „rugge geteekent raette letter S” welke ampliatie van inventaris origineel gevonden word in het vorengemelde Pakket D. En by de middelen van liet mandement van complainte by den Heer Mr. Reynier Paauw, Raad in den Hoogen Raade in Holland als man en voogt van Juff. Christina van Ruytenburg van welgem. Hoogen Raade geimpetreert den 24 April 1632 over de Horstlaan voors., te vinden in originali onder de papieren van ter Horst in het pakket gequoteert F, word onder anderen gesegt „dat de Heeren

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 574