392 HET JACHTSLOT TEB HOEST, ONDER WASSENAAR. „van Wassenaer voortyts eygenaers van der Ridderlycke Hoffstadt ter Horst in eygendom gecompeteert heeft, en „syluyden sulcx in possessige zyn geweest van de Laen „strekkende van deselve Hoffstad van der Horst dat „Jan Michielse van Vaerlaer der suppts voorn, huysvrouw „en voorigen man by coop verkregen hebbende d'vovrs. „Hoff'stad etc. Voorts vind men by den inventaris van de stucken en munimenten o vergeleyt wegen den Heer Mr. Reynier Paauw, Raad in den Hoogen Raade in Holland, Impet. van com- plaincte tot bewys van syne possessie van ’t gedeelte van de Horstlaan, by den Heere Hendrick van Raephorst, heere van Raephorst onlancx beplant en geusurpeert, welke inventaris origineel in het voorsch. pakket F ge vonden word, de producten aldaar gequoteert met de letter D geappliceert „tot bewijs dat den Heere van Vlaerdingen Pieter van Ruytenburch en vervolgens zyn successeurs „uyt crachte van den coop nietten Prince van Lignie „aengegaan gerechticht syn totte Oude Ridderhoffstadt „ter Horst’’ etc. En by het verbaal van voors. procedures van com- plainte gehouden by de Heer Mr. Apolonius Schotte, Raad in den voors. Hoogen Raade als Commissaris hebbende tot adjunct Cornells Rosa, Secretaris van den Hove Provin- ciael van Holland, mede origineel in het voors. pakket F gevonden wordendezeg wel gem. Heer Raad Gommiss. „Hebbe ick op den 25 der voors. maand Aprilis (1632) „mij getransporteert uyt ’s Gravenhage ende gereden door „Voorburch tot in de heerlicheyt van Voorschoten aen „seeckeren laen, die d’heer impet. zeyde genaempt te „wesen de Horstlaen, ende van daer noortwaerts op „seeckere huysinge die sy seyde te wesen die Ridder .Hoffstadt van der Horst."

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 575