393 HET JACHTSLOT TER HOEST, ONDER WASSENAAR. den 12 Juli Verder dat „Geraert de Rodere als Procureur van den Heer Impetrant „hem exhibeerde tot verificatie van !t tweede lith van't voors. „mandament verscheyde copien auctentycq van opdracht „noch seeckere kaerte van de voors. Bidder Hoffstadt. En de Heer Johan Paauw, Heer van Reynenburg en ter Horst qualificeert by de procuratie gepasseert voor den notaris Binckhorst in den Haag den 28 Januari 1700 hieragter gevoegt sub litta. Gerard van der Schans deszelfs Rentmeester omme publyquelyk oftewel onder de hand op te veilen en verkoopen de adelijke en Ridder matige Hofstede ter Horst. Welke van der Schans, de voors. veyling doende, in het hooft der generale conditiën waarop die geschiede zegt, op te veylen ende te verkoopen de aloude adelyke en riddermatige Hofstede ter Horst. En daarna zegt hij „op de voorgaande generale en „volgende speciale conditiën, soo is’t dat den verkooper „in ’t Hoofd deses genoemt presenteert te verkoopen „de aloude adelijke en riddermatige Hofstede genaamt ter „Horst” als te zien is bv die conditiën hieragter gevoegt sub litta Ook leest men in de Haagsche courant van 1752 onder de papieren van ter Horst bewaart in het pakket O, onder de advertissementen dit volgende „Te koop de Adeleyke en Riddermatige Hofsteede ge naamt ter Horst, gelegen by Voorschoten, met” etc. Waarvan toen kooper is geworden de Heer Jacob Johan de Blok van Kufler en word onder de papieren tot die koop specterende in het pakket O gevonden eene acte van A. Boers, Baljuw van Voorschote waarbij den- zelven renuntieert van het regt van naasting omtrent de koop van de Hofstad ter Horst.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 576