395 HET JACHTSLOT TER HORST ONDER WASTENAAR. een goed onsterfelyk erffleen, zoo als hetzelve nog huyden ten dage van voors. Heeren Staaten, als repre senterende de Grafelykheid van Holland word te Leen gehouden. Het wapen van het Huys ter Horst zyn vier baaren van keel op een goud velt. Of dit Huys in vroegere tyden met eenige aansiene- lyke voorregten en privilegiën is begunstigt worden, kan men, by gebrek van bewys, niet zeggen, immers de voorregten die hetzelve thans competeert zyn mere acci denteel of conventioneel, soo es by conventie o/' contract tusschen Heer Johan heere van duvenvoorde ter eenre, en Pieter van Ruytenburch Ambagtsheere van Vlaerdingen ter andere zyden van den 5« Januari 1615, hiervoren pag. 28 gemelt, onder anderen gestipuleert „dat de voors. heere van Ruytenburch sal hebben „naer hem nemen en behouden het Huys ter Horst, „zynde een Ridderhofstede etc. en daarvoren opbrengen „ende betaalen seven en dertigduysend vierhondert gul- „dens, wel verstaande, dat het huys ter Horst ende de lan dden daertoe behoorende nu ende altyts vry gelaten sullen „werden van alle, recht van thienden, welke den voors. „Heere van duyvenvoorde althans is hebbende of uyt „crachte van de voors. Heerlicheyt sal vercrygen, waer „van des noot en versocht synde oock kennisse ter Leen kamer sal worden gedaan?' Dus is het buys ter Horst met de landen daartoe gehoorende vry van het tiende regt den Heere van Du venvoorde toen reeds uyt wat hoofde ook competerende, of dat hij uyt kragte van de koop der Heerlykheid Voorschoote ten voors. contracts gemeld zoude verkrygen aan welke heerlykheid uytwysens de verkoopsconditien. onder de papieren van ter Horst in het paket A. no. 2,

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 578