397 HET JACHTSLOT TER HORST, ONDER WASSENAAR, „Burgi comités denotat) nomen reliquum esse, imperium „que et jus principale in Rhenolandium ab illis usurpatum, „in qua hactenus ut fiduciaru comitum clientes pro „mercibus vectigal exigunt, et Plumarii Comités nominantur, „(piod et Mie et in tractu Delphensi illorum injussu „nemini fas sit cygnos aut olores publics alere." Verder dient nog genoteert dat aan dit huys gehooren en onder het leen gecomprehendeert zyn twee laanen, te weten de voorlaan beginnende aan de Heere weg van Voorscliooten daar twee swaare steenen pilaren staan en op yder derzelve een leeuw houdende het waapen van ter Horst, strekkende deze Laan noordop tot de ophaal brug aan het voorplein van het Huys, de andere van de agterste ophaalbrug tot tegen het duyn en is verder verlengt als by accoord, eerst tusschen den Heere Baron van Asperen nomine uxoris, als Heer en Eygenaar van het Oude en Riddermatige Huys te Raephorst ter eenre, en Heere Reynier Paauw, President in den Hoogen Raade, insgelycx nomine uxoris, als eygenaar en possesseur van de Ridder Hoffstede genaemt ter Horst, gelegen in Voorschoten ter andere zyde. aangegaan en gesloten in ’s Gravenhage den 16 December 1665 onder de papieren van ter Horst gevonden wordende in originali in het pakket F, no. 6, gestipuleert is, namelyk „dat de President „Paauw en zyn erven sullen vermogen de Horstlaan, „loopende van het Huys ter Horst noortwaarts over de „scheywateringsbrugge tot aan de Buerwech toe, voorder „als eygen verlengen, affsanden, opschieten en doorgraaven „door de duynen van gemelte Heere Baron van Asperen, „tot aan de gemeene rywech off Heerewech, streckende naer den Haeghe en Leyden toe en dat ter breete van „drie Roeden Rynlants. ider gerekent jegens twaalff „voeten, met macht en consent om dese verlengde Laen

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 580