r 399 HET JACHTSLOT TEE HOEST ONDEE WASSENAAE. Kuffeler de vryheid om zoodanigen boom te mogen planten op dezelve zyn grond tot egalisatie van den essenboom van Backers Haagen als ZynEd. zal goed vinden, zynde de gemelte acte origineel onder de papieren van ter Horst in het pakket Q. Over de gemelte agterlaan is tot twee differente reysen proces ontstaan, als eerst tusschen Mr. Johan Schouten, doctor in de regten, wonende te Wassenaar, Anthony van Flory, raad van den huyse van Egmond, voor hem zelven en vervangende Maria van Gaffele.. zijne schoon zuster, Jacob Herman, Tresorier van ’s Gravenhage, Janneke Jakobsdogter wed. van Gerbrand Cornelisse, Maritie Pieters, wed. van Ary Jaapmoers en Jan Dirkse Mooykind, Impetranten van mandement poenaal en eyschers in ran actie, mitsgaders Jacob Jacobse Hil- lenaer, Dirk Willemse Blankenburg, Adriaan Dirkse van Teylingen, Leendert Dirkse van Geest en Dirk Jansse van Stompwijk advouerende de inipetratie van ’t voors. mandament en sulx impetranten ter eenre en Jan Mi- chielse van Vaerlaer coopman tot Amsterdam voor hem selven ende ’t exploict geaccepteerd hebbende voor Pieter Gerritse van Ruytenburgh, Ambagtsheer van Vlaerdingen, zynen schoonvader, gedaagde ende verweerder respective ter andere zyde, sustineerende de impetranten dat die laan van de scheydinge tusschen Wassenaer en Voor- schote (zynde ter plaats daar dezelve met een hek is afgesloten) noordwest op zonderling tot de veenwatering was niet in eygendom behoorende aan ter Horst, maar dat dezelve niet anders was als eene gemeene buurweg, waarover de Heer van ter Horst nevens hun den uytryd had. dat zy het gras op die laan voor hunne landen altoos hadden gemaait of laten afetten, dat zy de sloot tusschen hunne landen en die buurweg opgeschoten, de

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 582