402 HET JACHTSLOT TEE HOEST ONDER WASSENAAR. heeft tot retablissement, den ged. bevolen aftedoen en repareren alle turbatie en alles te stellen in sijn eerste en behoorlyke staat, waaraan den gedaagde verklaart heeft te zullen obedieren en ook dadelyk geobedieert heeft, zulks dat de impetrant verklaart heeft ’t gede- cerneerde retablissement te houden voor voldaan. Door welke procedures dan nu den Heer van ter Horst ook is gewettigt in de possessie van de voors. laan van de veenwatering tot het Raaphorster duyn, zooals alles breeder te zien is by de stukken van het voors. proces overig zynde en zonderling by het verbaal daarvan gehouden en door gem. Secretaris Rosa onderteekent berustende onder de papieren van ter Horst in pak ket F. Twee pointen moet men nog uyt het eerstgemelde proces noteren, als 1. dat de brug in de agterlaan leggende over de veen watering door het Ambagt vair Wassenaar is gemaakt en onderhouden, gelijk dezelve ook nog huyden ten dage door hetzelve Ambagt onderhouden word. 2. dat in voorgaande jaaren bij de Heeren van Wassenaar in der tyd op seekere veenpagt uytgegeven waaren sekere landen gelegen aan voors. Horstlaan, waardoor die gelanden hebben bekomen haaren uytpat met de vrugten van haare Landen daaromtrent aan weder- syden van dezelve Horstlaan gelegen. En uyt dit tweede Point moet men nog deze reflexie noteren, of niet van Leeuwen in Bat. illust. die veen pagten op ’t oog zal gehad hebben, als hy zegt, dat aan ter Horst verscheyde agterleenen behooren, vide hiervoren dog het kan zyn, dat die veenpagten dooi de Heeren van Wassenaar als Heeren van ter Horst

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 585