404 HET JACHTSLOT TER HORST ONDER WASSENAAR. van Duyvenvoorde, twee hond land uyt liet Leen van ter Horst waarvan hier voren genoteert staat „ap- „parentelyk om daer te maecken syn weg en laen van „het westen ten Oosten, tot aan de Horstlaan,’’ waeruyt moet volgen dat het Huys te Duyvenvoorde voor den jaare 1629 die laan of geen laan uytkomende in de Horstlaan gehad hebbe. En de Heer Johan Dierquens eygenaar van de Hof stede Eykenhorst, gelegen bewesten de Horstlaan, en van eene boerenwoning daertegenover gelegen, beoosten dezelve laan, een communicatie tusschen zyne plaats en gemelde boerenwoning buy ten kennis van de Heer Kuf feler, toen Heer van ter Horst, gemaakt hebbende, heeft de Heer Kuffeler die communicatie gedurig doen amoveren, tot dat de Heer Dierquens op den 20 Octobr. 1756 ten behoeve van den Heer van ter Horst heeft verleden en ondertykent eene acte waarby denzelven verklaart „wyt „hoofde van het plankier of over-gang agter het kleyn „hek van Eykenhorst na de woning over de Horstlaan „nooit door hem of zyne successeurs eenig recht van „eygendom sal worden gesustineert wegens de voors. „Horstlaan” zynde de voors. acte en geannexeerde aan- teykening van de Heer Kuffeler deswege onder de pa pieren van ter Horst in’ het pakket Q, no. 1. Wyders is op den 18 Septemb. 1631 by de gemeene buuren tot Voorschote verleent ten behoeve van Juffr. Christina van Ruytenburch eygenaresse van de woning» en landen ter Horst ofte haar regt hebbende, eene acte waarby de voors. buuren beloven de schouwwatering door en tusschen de voorschotel- landen loopende te sullen opmaken en onderhouden tot zyn behoorlyke diepte, volgens de keuren en schouwen, die daarby door Heeren Dykgraaf en Hoog Heemraden van Rynland onlangs was

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 587