405 HET JACHTSLOT TEE HORST ONDER WASSENAAR. gelegt, sulks dezelve bekwamelyk met schuiten tot aan de voors. hofstede by allen tyden van het jaar sal ko men gebruykt worden. Volgens den inhoud van voors. acte onder de papieren van ter Horst in het pakket E no. 6 in original! berustende en waarvan copie bieragter- sub litta. En also tusschen Schout en Poldermeesters van de duvenvoerders polder gelegen onder Voorschooten en Veur, en den Heer Frederik Sluyskens, Heer van ter Horst, eenig verschil was ontstaan over de onkosten die gevallen waaren wegens vernieuwen van zekere duyker, leggende onder en door de voorlaan van den Huyse ter Horst, mitsgaders van de vaarsloot nevens dezelve laan gelegen en waardoor zekere party land ten noordoosten van de gem. laan en voorsloot gelegen groot omtrent 4 mergen toebehoorende aan voors. Heer Sluyskens, Heer van ter Horst, hetwelk in den jare 1674 in deselve polder was ingekomen, alleen zyn water komt te loosen, sonder dat iemand anders van dezelve duyker eenige dienst of genot heeft, zyn dezelve ter voorkoming van alle verdere moeylykheid en kosten op den 24 Januari en verdragen onder en Poldermeesters betreft, Hoogheemraaden van Ryn- de toenmalige vernieuwing alle verdere moeylykheid 1748 met den anderen geaccordeert approbatie, sooveel Schout van de Heeren Dykgraaf en T’ land, dat de onkosten van van voorsz. duyker zowel als de onkosten in vervolg van tyd daaraan te doen, zoo van reparatie en onder houd als weder vernieuwing altoos half en half zullen worden gedragen, de eene helft by de gesamentlyk in gelanden van denzelven polder en de wederhelft by den Heer van ter Horst, welk accoord vervolgens door de Heeren Hoogheemraaden van Rynland op den 6 April 1748 is geapprobeert en dus zyn volkomen beslag ge- Ryi

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 588