406 HET JACHTSLOT TER HORST ONDER WASSENAAR. 53 Lo dus saamen 79 marg. 4 h. 55 R. natuurlyk behooren den Heemwerf met kregen heeft, als te zien is by liet origineel accoord en copie der acte van approbatie onder de papieren van ter Horst in het paket N, zynde van beide copie hieragter sub litta. 1 et 4 locis. Uit de respective leenbrieven hiervoren gein, consteert dat ter Horst werd verlyd met 64 mergen lands en den Heemivêrf. Wat het woord Heemwerf beduyd heeft men zoo weynig konnen ervaren als waer dezelve eygentlyk ge legen zy of wat daardoor verstaan word, dit is zeker, dat in alle de verlytbrieven die op den Heer Lamoraal Prince de Ligne en vervolgens, of soo als men aange- teykent vind in zeker extract geformeert in de leenkamer van Holland onder de papieren van ter Horst in het pakket K, eerst in het verly op Vrouw Marie van Wassenaer de Heemwerf genoemt, en gesegt word te verlyden de Hofstede op de Horst met 64 mergen lande en N.B.den Heemwerf waaruyt evident is, dat de Heemwerff niet onder de genoemde 64 mergen begrepen, maar daarvan gesepareert is, want anders zoude er te staan de Hofstede op de Horst en 64 mergen lands. Indien wy mogen gissen zal de Heemwerff groot zyn 2 mergen 5 hond 26 roeden, of liever en probabilder 3 merg. 1 hond 65 Rd. hetgeen wy dus opmaaken, de Heer Johan Paauw, Heer van Éeynenburg, veylt, en verkoopt vervolgens op den 28 Januari 1700 in de Castelinie van den Hove, als hiervoren te zien is, de Hofstede ter Horst met25 marg. 5 h. 60 R. en twee bouwmanswoningen met 53 4 95

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 589